Comencen les proves d’accés del Batxillerat DUAL

16.9.2020

Les 26 alumnes candidates posen a prova el seu nivell d’anglès per certificar que poden començar aquests estudis.

Aquest mes d’octubre arrenca el Batxillerat DUAL a la nostra escola. 26 alumnes s’examinen aquesta setmana de les proves d’anglès per tal de certificar que tenen el nivell requerit per iniciar-se en aquests estudis.

L’objectiu del Batxillerat DUAL és aconseguir la doble titulació de Batxillerat espanyol i nord-americà. Gràcies a aquest programa, les nostres alumnes podran estar matriculades a Pineda i simultàniament en un High School als Estats Units, cursant ambdós estudis alhora; a la nostra escola ho faran de manera presencial i al High School mitjançant la modalitat online.
Noticies recents
Sessió online

Sessió online "Convivir con el COVID"

La Dra. Anabell Torres, metge de família i mare de de Pineda, resol en el seu vídeo molts dels nostres dubtes en relació al Covid.
Benvinguts al curs 2020-2021!

Benvinguts al curs 2020-2021!

Hem posat totes les mesures necessàries per fer de la nostra escola un espai segur per a tots.
100% d'aprovats a la Selectivitat i 3 mencions d'honor

100% d'aprovats a la Selectivitat i 3 mencions d'honor

Des de Pineda donem l'enhorabona a totes les alumnes de la promoció Auró 2020.
Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar l'experiència de navegació, i oferir continguts i publicitat d'interès. Al continuar amb la navegació entenem que s'accepta la nostra Política de galetes